Május 26-án, azaz ma este fél héttől a Tűzraktérben (Bp, Hegedű u. 3.) a Művészettel a Diszkrimináció Ellen című háromnyelvű versantológia bemutatójára, valamint Gazdag Péternek a Művészettel a diszkrimináció ellen című kötethez készült grafikáit bemutató kiállítás megnyitójára kerül sor: itt jelentkezik a Godot Irodalmi Estek 28. alkalommal, melynek ez alkalommal témája Miért? - Diszkriminációkezelés az irodalomban.
(További két ajánlat ma estére: A Nyitott Műhelyben Szabó T. Annával és Dragomán Györggyel (ingyenes), a Zacc-ban Jónás Tamással lehet találkozni (ingyenes), a Kobuci kertben pedig (Óbuda, Fő tér 1.) este nyolctól Parno Graszt koncert lesz, belépő 600 Ft.)
Gazdag Péter 1981-ben született Budapesten. BA-t a University of California, Los Angeles képzőművészet szakán végzett, MA-t a Magyar Képzőművészeti Egyetem festő szakán. Festményei és grafikái elsősorban narratív jellegűek. A kiállítás május 31-ig látogatható.
Az estét a Tűzraktérben hagyományosan megrendezett Godot Irodalmi Estek 28. rendezvénye színesíti, amely témája ez alkalommal: A Könyv utóélete - Miért, miért, miért? – Művészettel a diszkrimináció ellen
"Mikor és hogyan érezzük magunkat kirekesztve (diszkriminálva)? Van-e védekezési technika az elkerülésére? Honnan ered a gyűlölet, a fenyegetettség érzésel? Ki az a másik, aki fenyeget? Miben más, mint mi, és miért érezzük identitásunkat veszélyben? Milyen irodalmi törekvések jellemzik a társadalmat ebből a szempontból, milyen periódusokban erősebb vagy gyengébb az előítéletek elleni fellépés? A bűnbakképzés, mint szociálpszichológiai csoportdinamikai jelenség láthatóvá válik, és a leszakadó rétegeket veszi célba. A szegénység kérdését sokkal könnyebben transzformáljuk etnikai és rasszista nézőpontokra, mert nehéz elfogadni, megérteni."
A Godot Irodalmi Esteken felolvas és beszélget Indries Krisztián (klinikai szakpszichológus), Horváth Györgyi (kritikus, irodalomtörténész), Lőrincz Éva (pszichodramatista, kommunikációs szakember), Nagy Gabriella (szerkesztő, író), Schein Gábor (író, irodalomtörténész) és Simor Ágnes (Tűzraktér kulturális vezető). Moderátor: Czapáry Veronika (író).
A programok után a Tűzraktér Jazz Jam Sesson keretében a Weisz Gábor Trió játszik a Tornateremben
Program:
18.30 Versantológia bemutató és kiállítás megnyitó
19.00 Godot Irodalmi Estek 28. A Könyv utóélete - Miért, miért, miért? – Művészettel a diszkrimináció ellen (A Godot Kortárs Intézet és a Szépírók Társaságának közös rendezvénye a Könyv utóélete program keretében)
21.00 Jazz Jam Sesson: Weisz Gábor Trió