A menyasszonyi kellékek
930. § A menyasszonyi fátyol és koszorú. A divat ebbe is beleszól, de ne tűrd zsarnokságnak. Csak olyan fátyolt és koszorút viselj, amely illik arcodhoz. Úgy a koszorú, mint a fátyol legyen keresetlenül egyszerű.
931. § A menyasszonyi csokor lazán összekötött, hosszúszárú fehér virágokból álljon. Szép a rózsa-, orgona-, szegfű, és a liliomcsokor. A drótra fűzött virág, hála Istennek, már régen nem divatos.
932. § A koszorúslányok színes ruhát viseljenek.
933. § Újabban a női divatnak is kedvelt színe a fekete s a hölgyek szívesen öltenek magukra fekete társasági ruhát. Esküvőkön azonban fiatal nők sohase jelenjenek meg fekete ruhában.
Az esküvő lefolyása
934. § A fiatal párnak az esküvőn való magatartására vonatkozóan a következő tanácsot adjuk: maradjon nyugodtan ülve a főhelyen, és fogadja figyelemmel és hálával mindazt, amivel elhalmozzák.
A koszorúslányokról és a vőfélyről
935. § A vőfély tartozik gondoskodni arról a virágcsokorról, amellyel párja a templomba megy.
936. § A megállapított időpontban kocsin jön koszorúslányért és az esküvői ünnepség egész tartama alatt lovagjaként viselkedik.
937. § Az esküvőn szerepe csak az első koszorúslánynak van. Ő nyújtja ugyanis át a menyasszonynak a koszorút és a fátyolt és a szertartás alatt ő tartja a menyasszony csokrát.
938. § De minden vendégnek, kivétel nélkül, kötelessége, hogy tőle telhetően hozzájáruljon az ünnep fényének és hangulatának emeléséhez.
___________________________________________________
• A könyv: AZ ÚJ IDŐK ILLEMKÓDEXE Budapest, 1911. • Szerző: Ilse Meister és az Új Idők • Kreatív szerkesztő: iCa és munkatársai • Dizájn&vízió: Evu •