Híd a generációk között az őszinte emlékezés, ez a 'történelem' célja. Interjú itt!
Az interjút Jenei Szilveszter a Képző- és Iparművészeti szakközépiskola diákja, és felkészítő tanára Gábor Éva Mária készítette Gordon Agátával. http://www.emlekpontok.hu
"Az emlék-áthagyományozás elmélyíti a nemzedékek közötti információs és érzelmi kohéziót."
Az Audiovizuális emlékgyűjtés című projekt szempontjából elsősorban a félig nyitott kérdőíves és az oral history jellegű kutatások módszertana a fontos. A cél egy személyes történet vagy a történet egy szakaszának rögzítése.
A Program célja az 1939 és 1989 közötti időszak megismertetése, a történelemtanításban alkalmazható új módszertani eszköz bevezetése, ami a felnövekvő nemzedék infokommunikációs ismereteire és percepciós szokásaira támaszkodik, és a diákok történeti tudatának erősödése.
A program a Közép- és Kelet- európai Történelem és Társadalom kutatásért Közalapítvány együttmüködésével, az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg. ("Audiovizuális Emlékgyűjtés TÁMOP-3.2.9-08/1/A-2009-0002" pályázat)
Szöveges segítség az interjú feldolgozásához:
Te hol élsz?
http://elofolyoirat.blog.hu/2009/12/08/te_hol_elsz
"...A leghalványabb gyanúm sem volt, hogy becstelenség léteznem ebben a rendszerben. Tíz éves voltam, 1973 volt, az elsőnek felszabadított és/vagy elfoglalt magyar faluban, Battonyán...
((Ez a falu már tíz éve város, a polgármestere MA éppen éhségsztrájkba kezdett a nemzeti jövőért, száz éve 'agrárzendülésekről' volt hírhedt)..)
Szépnek láttam a hazámat és igazságosnak. A leghalványabb kételyem sincs az 1963-as generáció ifjú tagjaként, hogy ártatlan hitemet és tiszta idealizmusomat a fél világ durván kiröhögte. Azért ez kicsit jobban fájt, mint a Mikulás lelepleződése. ..."