Czimbalmos Tivadar: Ősi hazánk a pallagkultúra.
Az erdélyi őstörténet-mesélő 35 ezer éves táj-kultúrát mutat be, elméletének szépsége mint a havasoké. Ilyen messzire kevesen látnak az 'ember' történetében, közülük sokan az ős Anyákat, anyanyelvüket és szülőföldjüket kutató magyarok. Czimbalmos Tivadar a tájegység sámánja. A jól megfigyelhető felszíni teraszolódást ősi népe spirituális és tájépítő tevékenységeként értelmezi.
A film itt tekinthető meg:
"Üzenem minden jóhiszemű magyar embernek, akiben még van hit és igény a megújulásra, jöjjenek el az őshazába, hogy saját szemükkel győződjenek meg arról a történelmi igazságról amit már elrejteni nem lehet. Isten erőt, szemet adott, hogy feltárhassam az emberiség legnagyobb titkát."
Hosszas tanulmányozás és kutatás után rá kellett jönnöm, hogy egy csodálatosan kialakított, épített tájról van szó. Erről beszél a néphagyomány és erről beszélnek a pallagok. Kutatásaim során kiderült, hogy nemcsak Gyergyót övezik pallagok. Megtaláljuk ezen a képződményeket Csíkban, Udvarhelyen, a Királyföldön, Kalotaszegen, az Aranyos mentén, Torda vidékén, a Mezőség bizonyos részein, a meleg Szamos felső folyásán, az Iza völgyében. A Keleti- és Nyugati Kárpátok között, közel 250 település körül találtam szakrális pallagokat. Igen, szakrális!
Felméréseim eredményeként megállapítottam, hogy Erdély szerte, azon települések körül, ahol pallagokat találunk, a táj jelentős része mesterségesen épített. Egy jól átgondolt, kristálytiszta terv szerint alakították, formálták azt őseink, igényeik szerint.
Az kétségtelen tény, hogy a Tatárlakán talált 7500 éves rovott amulett előtt már állt a pallagkultúra. A sors külön ajándéka, hogy Tatárlaka körül is találtam szakrális, sugárzó pallagokat. A történelem folyamán magyar népünktől mindig azt követelték, ha ősiségről volt szó, hogy bizonyítson. Ellenségeink természetesen hitték, hogy olyan tökéletesen dolgoztak a múltban, hogy minden, ősiségünkkel kapcsolatos nyomot sikerült eltüntetniük...
"Tudom, hogy e sorok riadalmat fognak kelteni jelenkorunk "szakértői" körében, hisz ha állnak a pallagok és mögöttük a Székelység, mint a világ legöregebb élő nemzete, hát fogcsikorgatva is, de újra kell írni a történelmet, be kell ismerni, hogy a vaskos hazudozások, a népbutítás ideje bizony lejárt."
Forrás: pallagkultura.eu