2013. május 7-én „Varázslatos sokszínűség” címmel rendezték meg a Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula karán az Indonéz napot. A rendezvény elindítója Dr. Tari Eszter, akinek korábban festőként Indonéziában tett ösztöndíjas látogatásairól már olvashattál ICA-n, jelenleg az IGYK adjunktusa.
Az indonéz vajang-előadások golek bábjai a kiállítás anyagában
Az „Indonéz Nap” programjában 11 órától a köszöntők és a dékáni üdvözlő beszéd elhangzása után egy nyugat-jávai szundanéz „dzsaipongan”-t és egy balinéz pávatáncot láthatott a közönség. Ezután Illés Mihály, korábbi indonéziai nagykövet Indonézia kultúrájáról, Inggrid Rosalina kulturális attasé pedig Indonézia oktatásáról beszélt.
H. E. Maruli Tua Sagala magyarországi indonéz nagykövet és felesége Dr. Horváth Béla dékánnal, akinek a nagykövet egy batak szőttest, azaz "uloszt" és egy vajang-figurát ajándékozott
Délután egytől Tari Eszter és Marsal Attila gyűjteményéből nyílt Indonéz műtárgykiállítás. A kiállítást ismét előadások követték, Dr. Wilhelm Zoltán egyetemi docens, az Ázsia Dokumentációs Központ igazgatója Indonézia földrajzáról beszélt a közönségnek, Dr. Tari Eszter pedig Indonézia művészetéről tartott vetítéses előadást.
Az Indonéz nap közönsége az Exaudia kórus koncertjét hallgatja
A szumátrai, batak etnikumhoz tartozó Exaudia kórus előadása előtt H.E. Maruli Tua Sagala nagykövet beszélt Indonézia gazdaságáról és kulturális hagyományairól. A koncert és táncelőadás után a rendezvény indonéz ételkóstolóval zárult. A Kar szeretné, ha az „Indonéz Nap” után folytatódna az együttműködés, és oktatási profiljának megfelelő partnerintézményt találna az Indonéz Köztársaság területén. Elképzelhető, hogy a későbbiekben a karon lehetőség nyílik az indonéz nyelv tanulására is, melyet az Indonéziai Magyar Nagykövetség is támogat.
A kórus néhány tagja a koncert után
Fotók: Debreczeni István, PTE IGYK