Április 28-án indult a fiatal női alkotók filmjeinek dedikált, hetente szerdánként jelentkező új filmklub a Hunnia Moziban. A filmklubot az országos Diákzsűri tagjaiból létrejött Zöld Holló Egyesület szervezi, s június 2-ig minden szerdán este tíztől jelentkezik a Hunnia moziban, ahol a közel egyórás filmválogatások után minden alkalommal a rendezővel is beszélgethetnek a látogatók. A filmklub látogatása ingyenes, a rendezvény szakmai értékét a friss szemléletű film-szakos diákok garantálják. Aki többet akar tudni a kortárs kezdő filmesekről, annak ott a helye.
Az április 28-án indult sorozatban második alkalommal, május 5-én két dokumentumfilm látható: a Mesék Libanonból (52') és a Fata Morgana (22'), vendégként pedig Cseke Esztert hívták meg.
Május 12-én Lakos Nóra és Dombrovszky Linda filmjeiből látható majd néhány /Lakos Nóra: Lupa (kisjátékfilm) 8'; Lakos Nóra: Otthon (kisjátékfilm)15'; Dombrovszky Linda: Határvidék (kisjátékfilm) 12'; Dombrovszky Linda: Csavargó (kisjátékfilm) 12'; Lakos Nóra - Dombrovszky Linda: Rekonstrukció (kísérleti film) 8' - össz játékidő 57'/, s természetesen az alkotókkal is lehet beszélgetni a filmek megtekintése után.
Május 19-én a Magyar Képzőművészeti Egyetem Intermédia szakos hallgatóinak filmválogatása mutatkozik be, május 26-án pedig Szabó Csilla filmjeit vetítik a rendező jelenlétében (Bóbita (kisjátékfilm) 4’; Valami szépet (kisjátékfilm) 12'; Szerafina (kisjátékfilm) 16'; Roadmovie (kisjátékfilm) 20' - össz játékidő: 52').
A vetítés-sorozat június 2-án ér véget, amikor a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem diákjainak animációs filmjeiből látható egy csokorra való /Magyarósi Éva: Gémkapocs és körömlakk (computeranimáció) 4’; Magyarósi Éva: Léna (kísérleti kisjátékfilm) 12’; Farkas Júlia: Izmos királylányok (rajzanimáció) 4’; Szederkényi Bella: Orsolya (rajzanimáció) 8’; Glaser Katalin: FIN (computeranimáció) 9’; Molnár Tünde: Simon vagyok (computeranimáció) 12’; Tari Zsófi: Eidüllion (bábfilm) 2’; Tari Zsófia: Nyúl York (computeranimáció) 2; Tari Zsófia: Szofita Land (flash animáció) 5’ - Össz játékidő: 58’/.
A filmklubba a belépés ingyenes.
A vetítések szerdánként este tíztől kezdődnek a Hunnia Moziban (1073 Budapest, Erzsébet körút 26.).
A szervező Zöld Holló Egyesület az Országos Diákzsűriből jött létre. Az Országos Diákzsűri Szilágyi Erzsébet filmszociológus és Kozma Ilona filmforgalmazási üzletágvezető közös kezdeményezéseként indult 1999-ben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem keretein belül. Az elkövetkező években egyre több - főként budapesti - intézményből érkeztek a delegáltak. 2003-tól már a tagok által alapított Zöld Holló Egyesület szervezésében folyt a munka, egy évvel később a diákzsűri országos szervezetté vált. Tevékenységi köre 2005-től folyamatosan bővül: a Magyar Filmszemle mellett a hallgatók részt vesznek nemzetközi játékfilm fesztiválokon (ARIFF, BuSho, Cinefest, Pécsi Filmünnep) valamint tematikus amatőr- és dokumentumfilm mustrán (Faludi Akadémia - Amatőrfilm-szemle, 13 nap remény - '56-os dokumentumfilm fesztivál).
Az Országos Diákzsűri legfőbb célja, hogy a filmszakos egyetemi és főiskolai hallgatók filmről alkotott véleményét hitelesen képviselje. Az évek során folyamosan bővítette a delegáló intézmények számát, igyekezve megtalálni a helyes arányt főváros és vidék között. Mára a tizenkét tagú zsűribe tizenkét intézmény küld delegáltat.
A Zöld Holló Egyesület anyagi és szellemi függetlenségre, tevékenységében a szabad, szakmai és egyéb érdekkörökön kívül álló, véleményalkotás normáját követi. A saját díjkiosztó gála és a kizárólag művészi értékek szerint odaítélt Zöld Holló Díj a függetlenség alapjai.
A zsűri tagjai filmszakos hallgatók, akik már nem laikus mozinézők, de még nem képzett szakemberek. Köztes állapotuk lehetőség arra, hogy a közönséget és a filmszakmát közelebb hozzák egymáshoz. A díjkiosztó gála ingyenes és nyilvános vetítései, az animáció műfajának felkarolása, a Filmzenei Díj, valamint a Zöld Holló Díj ezt a célt szolgálják.
Az új filmes generációval felcseperedett szervezet feladatának érzi, hogy a kortársakat aktív, értékkereső nézői magatartásra sarkallja, valamint hogy a nyílt és őszinte kommunikációval termékeny közelségbe hozza az alkotókat és a fiatal közönséget. A filmes képzéssel foglalkozó felsőoktatási intézmények képviselete önmagában tekintélyt követelő tény. Az Országos Diákzsűri ennek a tekintélynek kíván érvényt szerezni. A közönség és a szakma szemében a Zöld Holló Díj - a nemzetközi fesztiválokhoz (Cannes, Berlin) hasonlóan - a Szemle-díjak rangjára kíván emelkedni.