A Magyar Női Érdekvédő Szövetség június 3-án az alábbi sajtóközleményt tette közzé:
Magyarország aláírására várva
Magyarország haladéktalanul csatlakozzon a nők elleni erőszak elleni európai egyezményhez!
A Magyar Női Érdekérvényesítő Szövetség (NÉ) mint az Európai Női Lobbi tagszervezete, és a NÉ tagszervezetei felhívják Magyarország kormányát, hogy aláírásával csatlakozzon az Európa Tanács (ET) egyezményéhez (CETS n° 210), melynek célja a nők elleni erőszak, illetve a párkapcsolati erőszak minden formája elleni hatékony fellépés.
Az Egyezmény 2011. május 11-én nyílt meg aláírásra, és az ET-országok minisztereinek 121. isztambuli találkozóján 13 ország azonnal aláírta. Így az Egyezmény 2011. szeptember 1-én életbe lép.
Az elsőként aláírók: Törökország, Portugália, Ausztria, Szlovákia, Montenegró, Spanyolország, Finnország, Franciaország, Németország, Görögország, Izland, Luxemburg, és Svédország. Ezek az országok tehát habozás nélkül kinyilvánították politikai akaratukat a nők elleni erőszakkal és a nők elleni párkapcsolati erőszakkal szembeni hatékony fellépésre.
Az EU tagországai tagjai az Európa Tanácsnak is. Magyarországnak, mely a szeretetteli családok szószólójaként jelenik meg az Európai Unióban, az EU soros elnökeként erkölcsi és vezetői kötelessége, hogy aláírásával egyúttal hitet tegyen a nők elleni erőszak által megvalósított emberi jogi jogsértések felszámolása mellett, és ezzel a még nem csatlakozott többi EU-tagországot is ösztönözze ugyanerre.
Az új Egyezmény az első jogilag kötelező érvényű európai dokumentum, amely átfogó módon szabályozza a nők elleni erőszak minden formájával szembeni fellépést, beleértve a megelőzést, a hatékony beavatkozást és az elkövetők felelősségre vonását is. Az Egyezmény hosszú távú célja a nők elleni erőszak minden formájának eltörlése. Az Egyezmény minden félremagyarázási lehetőséget kizár, amikor a nők elleni erőszakot és a nőkkel szembeni párkapcsolati erőszakot mint az áldozat nemi hovatartozásán alapuló emberi jogi jogsértést definiálja, és meghatározza a részes államok kötelezettségeit az ilyen jogsértés elleni fellépésre vonatkozóan.
Az Európa Tanács 47 tagországot számlál, és olyan fontos emberi jogi intézményeket működtet, mint pl. a strasbourgi Emberi Jogi Bíróság, mely az európai emberi jogi jogsértések elleni jogorvoslatok egyik meghatározó fóruma. A nők elleni erőszak minden formája és a családon belüli nők elleni erőszak elleni egyezmény megsértése miatt az egyezmény hatályba lépése után a sérelmet szenvedettek feltételezhetően nagyobb eséllyel fordulhatnak az emberi jogi bírósághoz is, az egyezmény azonban saját ellenőrző mechanizmust (szakértői csoportot) is létrehozott. E csoport rendszeres időközönként tanulmányozni fogja a tagországok jelentéseit, és ajánlásokat fogalmaz meg.
Az ellenőrző testületet 2012. szeptember 1-jéig a tagországok delegáltjaiból hozzák létre. A Magyar Női Érdekérvényesítő Szövetség arra is felszólítja a magyar kormányt, hogy az egyezmény sürgős aláírása és ratifikálása után haladéktalanul kérje ki a nők elleni erőszakkal foglalkozó civil szervezetek ajánlásait az ellenőrző testületbe jelölendő tag személyéről, és jelölje az ezen szervezetek által ajánlott személyt. Ezzel biztosítható, hogy Magyarország helyet kapjon e fontos tanácsban.