2011-ben hetedik alkalommal rendeznek konferenciát a magyar nyelvhasználat és a hatalom, a kulturális reprezentációk és az ideológia, a nők és a feminista gondolkodás magyarországi összefüggéseiről. A konferenciasorozat a társadalmi nemi viszonyok és szexualitás szempontjából vizsgálódik, rendezője a Szegedi Tudományegyetemen Társadalmi Nemek Kutatócsoportja, a TNT.
A konferencián olyan előadások hangzanak el, melyek a nők helyzetében újratermelődött, átrajzolódott egyenetlenségeket térképezik fel. Számot vetnek a nők és férfiak, illetve a nők egyes csoportjai között megjelenő új, valamint a régi államszocializmusból továbbműködő, felerősödő társadalmi, gazdasági, politikai és kulturális egyenlőtlenségek különbségeit, az oktatásban és a kulturális értékekhez való hozzáférésben való esélyeik egyenlőtlenségeit, a szexualitás, a házasság és család intézménye körül meg-megújuló küzdelmek során kirajzolódó egyenetlenségeket. Kitüntetett szerepet szánunk a társadalmi-kulturális átrendeződés vizsgálata során az új társadalmi értékek létrejöttének, illetve azoknak az intézményeknek, melyek a poszt-szocialistának gondolt értékek kitermelői és hagyományozói szerepében kellene, hogy működjenek: azaz az oktatáspolitika és kultúrpolitika ideológiája és gyakorlata terepének. Az önreflexió jegyében arra keressük a választ, hogy miként változott a volt szocialista országok és a feminizmus kapcsolata.
Mit jelent valójában „a hagyományos nemek szerint elkülönült értékek és normák rendszere”, milyen döntéseket kénytelenek meghozni, milyen elvárásokkal kényszerülnek azonosulni a nők illetve a férfiak csoportjába tartozók/tartozni kényszerülők?