„Ha rosszabbra fordulnak a dolgok,
még mindig összezárhatjuk a lábunkat.”
Gioconda Belli, Nők Országa.
A Nők Országa már egy éve itt van Magyarországon, de persze nem könnyű észrevenni.
A Nők Országa Nicaraguából érkezett hozzánk, és mi kevesen tudjuk, hol is van pontosan Nicaragua, miféle zuga a Földnek és kik lakják. Pontosan úgy vagyunk Nicaraguával, mint több milliárdan Magyarországgal, a Közép-Európa közepén megbúvó kis hazánkkal.
Közép-Amerika közepén van Nicaragua, hazánknál alig nagyobb ország, mindössze 6 millió lakosának jelentős része színes, írástudatlan és katolikus. Politikai életét örökös macsó harci zaj, korrupció és impotencia jellemzi, „elnöki köztársaság” leple alatt, figyelmen kívül hagyva a nők, az anyák, asszonyok, fiak és lányok életét. Határait két óceán mossa, hét szelíd vulkánja van, egy nagy tava, és számos természetvédelmi rezervátuma. Fiatal állam, még csak 200 éve független, pedig már Kolombusz betette ide a lábát.
Éppen egy ilyen apró, jelentéktelen és elhanyagolt államban születhet meg a Nők Országa, mondta Gioconda Belli, és nekilátott, hogy megvalósítsa. Ujjongva olvasom, mintha Magyarországot tenné tisztába..; A könyve, egy globális női hatalomátvétel pontos forgatókönyve, elmondja, mi a teendő, majd a nők érveit, programját és ideológiáját is összefoglalja. A nyájas olvasó mindemellett egy erotikus politikai krimit is kap, ha megszerzi a könyvet, vagy részleteket olvas belőle a jövő heti Centrifugán.
Nagy Takarítás kell ennek a kis országnak, a férfiak hosszú és kártékony hatalmából ki kell vakarni minden zegét-zugát, megtisztítani, megszépíteni, felújítani, lomtalanítani és hasznossá tenni. A férfiak pedig belátják ezt, és egy időre teljesen átadják a hatalmat a nőknek.
Az első lépés a legnehezebb, a férfiak meggyőzése, hogy békésen adják át a hatalmat a nőknek. Az Istennő gondoskodik róla, hogy meg tudják ezt tenni, a férfi lakosság csekély hormonális áthangolásával.
Ebben az állapotban képesek a férfiak elfogadni, hogy a nők hazaküldenek a háztartásba minden férfit az állami hivatalokból, és újjászervezik az ország életét és hangulatát a nők igényinek megfelelően. A hormonjavított férfiak képesek békésen hazamenni és újra gondolni a nemi és politikai szerepüket. Már-már maguk is hisznek benne, hogy indokolt és szükséges ez a női lépés, lassan pedig azt is belátják, hogy épp elég meglepetést és boldogságot tartogat számukra a Nők Országa.
Erre kell a hatalom a nőknek: politikai, közigazgatási, média, katonai és rendőri hatalom, ami mindezidáig teljesen férfi irányítás alatt működik rosszul, és többségben lévő nők számára károsan. Mivel a férfiak több száz éve gyakorolják mindezt önállóan, a nők is jogosan próbálkozhatnak néhány évig, hogy kiderüljön, jobban csinálják-e a közös dolgokat.
Ehhez persze a nők is kellenek. A Nők Országát olyan nők nyerik el, akik okosak mint egy képzett feminista, harcosak mint egy nindzsa, ráadásul szépek és erotikusak, mint a karibi szépségkirálynők általában. Bíznak egymásban, energikusak, tevékenyek, és képesek együtt dolgozni. A Nők Országában a nők nem döfik hátba egymást, nem rivalizálnak egymással, nem rombolják és kritizálják örökösen saját kollektív tudatukat és érzéseiket. Mert ennél fontosabb dolguk van végre.
A Nők Országának női pártja, a LÁB megkapja ezt a hatalmat az aktuális választásokon, és azonnal Látványos Lépéseket tesz. Alaposan kisöpri az országot, kimossa, centrifugázza, felvirágoztatja. A média valóságsókban tanítja az új ideológiát és életformát, a boldogizmust, és folyamatosan beszámol a Nők Országának mindennapi életéről.
Gioconda Belli ismert költő, író és női harcos és pubcista, szép mint egy karibi szépségkirálynő, négy lány anyja. Talán épp a lányai miatt tudta elképzelni és megírni a Nők Országát, örök hála és üdv illesse őt ezért, és minden nőt, aki hallja, érti és követi őt a Nők Országában, a női Féltekén.
A Nők Országa 2010-ben jelent meg spanyolul, és 2013-ban magyarul, Imrei Andrea fordításában.
A Nők Országát a férfihatalom, média és politika zajos de unalmas ricsajában alig vettük észre, pedig itt van, és megdöbbentően hasonlít Magyarországra.
A feministák, az egyszerű anyák, a kislányok és kisfiúk tömegei, és az újgenerációs fiatalok mindannyian álmodoztak már a Nők Országáról. Nos, Gioconda Belli megmutatja, hogy juthatunk el oda.
Gordon Agáta
Forrás:
Gioconda Belli: A NŐK ORSZÁGA
http://www.libri.hu/konyv/gioconda_belli.nok-orszaga.html
Women of Nicaragua: https://www.google.hu/search?q=women+of+nicaragua&rlz=1C2AVSX_huHU547GB551&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=0dc1U_HsD4HMygP-jYEg&ved=0CEoQ7Ak&biw=1242&bih=607#facrc=_&imgdii=_&imgrc=OPE_52aSxWul7M%253A%3BEbBOjMTo2ytB_M%3Bhttp%253A%252F%252Fkenwytsma.com%252Fwp-content%252Fuploads%252F2010%252F08%252FNicaragua-653x433.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fkenwytsma.com%252F2010%252F08%252F27%252Fnicaragua-2%252F%3B653%3B433
Az ország: http://hu.wikipedia.org/wiki/Nicaragua
Gioconda Belli:
http://www.giocondabelli.org/
https://www.facebook.com/pages/Gioconda-Belli/127117512350?fref=ts