Nagy, (MEGAztán) digiális kötetrevaló cikkekből szemlézve, cybersétából errefelé haladtam. Az internetes naplók és naplopók kedvelőjeként, nekik és értük ajánlom, hogy keressük az összefüggéseket, egy kicsit megemlékezve azon is, ahogy a tudósok kísérleteztek a hisztériásokon és a boszorkányokon.
A Brit tudósok rovat több éve olvasható, sokan tudni szeretnénk, mi a sikerük titka, elhiszük-e ezt a XXI. századi alkímiát, hasznosak-e számunkra az ilyen felfedezések: egyre több az alva szeretkező, a környékbéli gyilkosság rontja a gyerekek IQ-szintjét, a szurkolás nem növeli az infarktusveszélyt, nemi egyenjogúságot követelnek a kisállatoknál, hogy a fogmosással megelőzhető a szívinfarktus, végre elkészült a tehén-ember szótár, a bedrogozott csigáknak javul a memóriájuk, vagy, hogy jót tesz a düh szabadjára engedése. Jót tesz, köszönjük a brit tudósoknak!?
„A befejezett szándékos bűncselekmény a befejezettség szakasza előtt áthalad, illetve áthaladhat különböző megvalósulási szakaszokon. Ilyenek az előkészület, és a kísérlet.” Említi a Btk. Aki cybersétát tett már valaha is az index.hu oldalon, bizonyára megpihent a brit tudósok cyberszószéke előtt. Mit bizonyítanak a brit tudósok? Áltudományos következtetésekkel tesznek bűntényt.
„Tévénézési szokásoktól függ a kamaszkori terhesség?" A kutatók szerint gyakoribb a terhesség a szexualitást bőven tárgyaló filmsorozatok tizenéves nézőinek körében.
Ezzel csak egy gond van, ha a felnőttek is nézik a sorozatokat, miért nem növekszik a népesség? De ha a felfedezés igaz, akkor örülhetünk; minden tizenhat éves kismama elfogyasztja bulizás közben a megfelelő mennyiségű alkoholt! Ugyanis a brit tudósok megállapították, hogy: „A terhesség alatti alkoholizálás jót tesz a bébinek: Az alkoholfogyasztás a terhesség alatt nem hogy nem káros, de kimondottan jót tesz a gyereknek.” Ettől biztosan elalszik majd, ha mesél neki az apukája, feltéve, ha tudja ki az.
„A férfiak jobbak a megcsalás kiderítésében." Iszonyú éles elme kell kilenc hónappal számolni, ennyi idő elég se volt a relativitáselmélethez. Ha óvatosak akarnak lenni, akkor keressenek egy mély hangú nőstényt, mert: „A magas hang azt jelenti, hogy a nő termékeny : A nőknek magasabb a hangjuk a legtermékenyebb napjaikban." Jó lesz felkészülni, az élelmesebb nőstények ugyanis: „Bréking: a nők a gazdag pasikat szeretik: Minél gazdagabb egy férfi, annál valószínűbb, hogy meg fog házasodni, és annál kevésbé valószínű, hogy gyermektelen marad.” Végül is, ki lehetett volna számolni hozzá, mennyibe kerül hatszáz kiló pelenka, húsz év taníttatás, divatkellékek, számítástechnikai cuccok és benzin a kölcsönvett autóba. Megéri belefeccőlni a gyerekbe, mert az is lehet, hogy matekzseni lesz belőle, vagy éppen Einstein. „Videojátéktól lesz jobb matekos a gyerek: Kiderült, hogy a reggel játékkal bemelegítő diákok teszteredményei egyre jobban megelőzték a többiekét.„ Egy bizonyos: a számítástechnikai cikkeket gyártó cégek valószínűleg meglepően jó szponzoroknak bizonyulnak a hasonló kutatások költségeinek vállalásánál.
Biztatásképp: „Korábban hal meg, aki nem élvezi az életet.” Vannak az emberiesség szempontját kerülő kutatási témák is: „Lenyomná-e King Kong a T-Rexet?: Vajon mennyire hiteles a harc ilyen alakulása? A gorilla sokkal okosabb és gyorsabb, ráugrana a T-Rex hátára és eltörné a nyakát.” Legalább már tudjuk, hogy Moncsicsi lenyomná Denver dino jóbarátot egy közelharcban. Van olyan kutatás is, amiről valóban látszik, hogy nem érte meg: „Egymillió fontot áldoztak nem létező gőték megmentésére: Ennyit fizetett egy brit önkormányzat ritka gőték felkutatására és védelmére egy építkezésen, csakhogy kiderült, hogy nem kell védeni őket, mert nincsenek.”
Ilyen hírek nálunk mindennaposnak mondhatóak, hasonló kifutású belpolitikai és adóhatósági témákat tekintve. Alanyaik megússzák, hogy a brit tudósok kísérletezzenek velük. Szívesen olvasnék igazi tudósok kísérleteiről, praktikus felfedezésekről, még akkor is, ha atombomba lesz az eredmény.
Szeretném búcsúképp átadni a brit tudósoknak az idei Nobel-citromdíjat, az esemény megnyitó beszédét Einstein híres idézetével kezdem: „Csak két dolog végtelen a Világegyetem és az emberi butaság. De a Világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”
Várunk az olyan felfedezésekre, amikkel a világ valóban boldogul. Megállapítható, hogy annak ellenére, hogy a tényállásszerűség hiányos, a kísérlet is bűncselekmény. Főképp, ha brit tudósok követik el.
Sasa
Forrás, itt elérhetők a brit tudosók
Ha brit tudós vagy akkor pedig ezzel próbálkozz :)